1. Login 2. Select Niche 3. Pay 4. Payment takes you to post page

Bakırköy Hurdacı Firma

By interdeha at 2022-06-14 • 0 collector • 460 pageviews

Hurda, kullanım haricinde olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali içinde barındırabilir. Hurda türevleri olarak en yüksek kıymetli olanlar metal türevleridir.


Hurdacılar, İnsanların elinde olan ve işe yaramayan hurdaları rahatça alabilir ve aldıktan sonrasında eritip ham maddeye dönüştürebilir. Ve bu yeniden yeniden kullanılırsa Geri dönüşüm olmaya adım atar. Bu sayede hurdalar kendi başına bir piyasa olmuştur.


Örnek vermek gerekirse şu anda yeni olan bir elektronik alet ileride eskidikçe hurdaya dönüşebilir, hurda durumuna düştükten sonra içerisinde bulunan demir, çelik, bakır, kurşun gibi maddeler kullanılabilir.


Hurdacı, genel olarak metal aksamlarını veya metal atıkları toplayan kişidir. Hurdacılık, hususi durumunu kaybetmiş, çalışmayan ve artık kullanılamayacak olan materyallerin geri dönüşüme yine kazandırılması için toplanma aşamasıdır. Genel olarak hurdacı firmalar, topladıkları hurdaları ayrıştırma merkezine götürerek alüminyum, bakır, çinko, demir, krom ve nikel gibi maden gruplarına ayırarak biriktirmektedirler. Belli bir kiloya geldikten sonra geri dönüşüm tesislerine götürerek oralarda eritilme işlemleri yapılır.


1989'a kadar haiz olduğu 275 km²'lik alanıyla İstanbul'un en büyük yüzölçümlü ilçelerinden olan ve o dönem batıda Çatalca, kuzeyde Eyüpsultan ve Gaziosmanpaşa'yla komşu olan Bakırköy 1989 ve 1992 mahalli seçimleri ile önce Küçükçekmece sonrasında Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören ilçelerinin ayrılması ile hem nüfus, aynı zamanda alan olarak küçülmüştür.


İstanbul'un en eski ve gelenekli semtlerinden önde gelen Bakırköy'ün tarihinin Roma İmparatorluğu'na kadar gittiği, imparatorluğun Avrupa kesimini Bizantion'a bağlayan anayol Egnatia Yolu (Via Egnatia)'nun üzerinde bulunduğu, o dönemde "Hebdomon" adıyla tanındığı bilinmektedir. Bizans'ın son dönemlerinde, bugünün Bakırköy'ü kimi kaynaklara bakılırsa "Makro Hori" (Uzun Köy), kimi kaynaklara nazaran "Makriköy" (Uzak Köy) adıyla anılıyordu. Osmanlı döneminde de kullanılan Makriköy ismi, Cumhuriyetin ilanından sonrasında, 1925'te yer adları Türkçeleştirilirken Bakırköy'e çevrilmiştir.


İlçe sınırları kuzeyindeki E-5 Karayolu sınırı olup, Güngören ve Bahçelievler ilçeleri; güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Çırpıcı deresi sınır olup, Zeytinburnu ilçesi, batısında ve şimal-batısında ise Küçükçekmece ilçesi bulunmaktadır. Bu sınırlar içerisinde Bakırköy ilçesi 35 km² alana kuruludur. Toplam 15 mahalleden oluşmaktadır. Kurumsal bakırköy hurdacı firması olarak toptan hurda alımı gerçekleştiriyoruz.


1926'da ilçe olan Bakırköy'den; 1957'de Zeytinburnu (Fatih'in batı mahallelerini de alarak), 1987'de Küçükçekmece ayrılarak ilçe olmuştur. 1992'de Bağcılar, Bahçelievler ve Güngören (Esenler 1994'te Bağcılar ve Güngören ilçelerinin birtakım mahallelerinden oluşmuştur) Bakırköy'den; Avcılar ise Küçükçekmece'den ayrılarak ilçe olmuştur. İstanbul'un gelişmiş ve eski ilçelerinden biridir.


Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir. 1 Eylül 1957 tarihinde ilçe olmuştur. Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara Denizi'ne bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir. Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir. Bu sebeple İstanbul’un dışarı oluşturulan önemli bir penceresidir.


Doğusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüpsultan, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören, Bakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde ise Marmara Denizi'yle çevrilidir. Profesyonel zeytinburnu hurdacı firmasıyız. Adresten hurda alımı sırasında anında nakit ödeme yapıyoruz.


Zeytinburnu isminin, Tarihi yarımadanın Marmara kıyılarından doğuya bakınca coğrafi olarak bir burun benzer biçimde gözüken ilçe kıyılarından ve bu alandaki zeytinliklere ithafen yapılan "Zeytin Burnu" adlandırmasından geldiği düşünülür. Komşu ilçe Bakırköy'de bulunan Zeytinlik mahallesi, civardaki eski zeytin varlığının bir diğer delilidir.

Requires Login

Log in
Information
Link Exchange $5/month:
1. Business Places
2. Check Page Ranks
3. Search Loading
4. NairaLast Forum
5. AppTunez
6. SEO Site Search
7. Plenty Of Sale
8. Afrique Models
9. Shoppforme
10. Facekobo
11. IDeYsell
12. Ship Moving
13. FacemeApp


Skype: live: f73b00f2c3076af4


ABOUT BOOKMESS

1. Bookmess is a content site for traffic generation and distribution to websites.
2. Bookmess content posters are responsible for the contents of their post.
3. Readers are responsible for their actions including reaching out and contacting posters.
4. If you find any post offensive [email protected]
5. Bookmess.com reserve the right to delete your post or ban/delete your profile if you are found to have contravened its rules.
6. You are responsible for any actions taken on Bookmess.com.
7. Bookmess does not endorse any particular content on its website.
Loading...